Beko IPTV Kurulumu Nasıl Yapılır?

by

Beko, ülkemizin ileri gelen televizyon markalarından bir tanesidir. birçok insan bu marka televizyonu kullanmaktadır. Televizyon izleyebilmek için aynı zamanda uydu kanallarına da belli bir ücret ödenmektedir. Bu ücreti ödememek ve de birçok avantajdan yararlanabilmek için ip tv uygulamasına geçenler bulunmaktadır. IPTV, yurt dışında sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. Ülkemizde yeni yeni aktif bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Yasal sorunlar sebebi ile birçok insan uygulamadan çekinmektedir. Fakat yasal kurallar ile iptv kullanmak da mümkündür. Bu anlamda dikkatli olmak gerekmektedir. IPTV konusunda birçok dolandırıcı bulunmaktadır. bu dolandırıcılara dikkat etmekte ve güvenilir bir şekilde IPTV kullanmak için cihaz satın almak gerekmektedir.

Detaylar

Beko IPTV Kurulumu

Öncelikle iptv dosyasının hazır halde bulunması gerekmektedir, Beko televizyonun ayarlar kısmına giriş yapılmalıdır, DNS ayarlarının ilk olarak değiştirilmesi gerekmektedir, IP adresi 192.168.002.023 olarak ayarlanmalıdır, DNS ayarlarının ise 185.156.200.011 olarak ayarlanması gerekmektedir, bu ayarlamalar tamamlandıktan sonra televizyona yüklenmiş olan uygulamalara giriş yapmak gerekmektedir, buradan ip tv ile ilgili olan uygulama açılmalıdır, uygulamaya giriş yapılmalıdır, Ott player seçimi aktif olmalıdır, üyelik işlemleri tam değilse öncelikle üyelik işlemleri tamamlanmalıdır, üyelik işlemleri son derece basit sorulardan meydana gelmektedir, playlist bölümüne isim verilmelidir, file yazan bölüme ip dosyasının yüklenmesi gerekmektedir, kurulum bu şekilde tamamlanmaktadır.

Türkiye’de IPTV

Ülkemizde Türk Telekom IPTV ile ilgili birçok çalışma yapmaktadır. TTNET bünyesinde IPTV izlemek mümkün duruma gelecektir. Test yayınları devam etmektedir. Uzun yıllardır çalışmalar sürmektedir. IP TV konusunda çalışmalar yapan başka gruplar da bulunmaktadır. Dünya üzerinde milyonlarca insan ip tv kullanmaktadır. Bu konuda yalnızca uydu şirketleri değil, televizyon şirketleri de çalışmalar yapmaktadır. Analog yayınlar bu teknoloji devrinde insanlara yetmemektedir. Bu nedenle daha kaliteli televizyon izlemek için farklı arayışlara girilmektedir. IP TV’nin geleceğinin parlak olması farklı sektörlerdeki insanların bu teknoloji ile ilgilenmesine sebep olmaktadır. Yasal anlamda da çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaları RTÜK VE Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu birlikte yürütmektedir. Yakın zamanda yasal bir şekilde birçok insan ip tv kullanabilecektir.

Sitemize girerek iptv paketlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz; 2 Aylık ipTv Paketi


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir