Enigma 2 IPTV Kurulmu Nasıl Yapılır

by

Bilindiği gibi Smart TV yani akıllı televizyon ismi ile piyasada satışa sunulan televizyonların, tıpkı telefonlarda olduğu gibi farklı işletim sistemleri bulunmaktadır. Genellikle Android tabanlı oldukları düşünülse de bu televizyonların Linux tabanlı olanları da bulunmaktadır. Bunlar da genellikle Enigma 2 ismi ile satışa sunulmaktadır. Diğer televizyonlara oranla daha pahalı olmasına karşın, sistem açısından daha karmaşık olan Enigma 2. Televizyonlarda, kullanıcılar tarafından merak edilen konulardan birisi de bu cihazların iptv desteği alıp almadığıdır. Öncelikle belirtmeliyiz ki, iptv kullanmak isteyen kişiler eğer Enigma 2 cihazlara sahipse, hiçbir şekilde sorun yaşamayacak ve birkaç küçük işlem sonrasında Enigma 2 iptv kurulumu yapabilecekler.

Enigma 2 iptv kurulumu yapılabilmesi için öncelikli olarak cihazların Dreambox serilerinden birisine ait olması gerekmektedir. Sonrasında da kişiler tarafından küçük bir test yapılması gerekmektedir. Burada televizyonlarda D Box 2 ve Vu Plus ismi verilen uygulamaların yüklü olması gerekmektedir. Eğer bu iki uygulama da televizyonunuzda yüklü değilse, iptv kurulumuna geçmeden önce doğrudan uygulama marketinden bu uygulamaları yüklemelisiniz.

Uygulamaları sorunsuz bir şekilde yükledikten sonra da, ilk yapmanız gereken bayiniz tarafından sizlere verilen DNS ayarlarını değiştirmektir. DNS ayarlarını da sorunsuz bir şekilde değiştirdikten sonra D Box 2 ya da Vu Plus üzerinden sisteme giriş yapmanız ve size gönderilen dosyaların yüklenmesini tamamlamanız gerekmektedir. Bu yüklemelerin ardından da iptv kullanmaya doğrudan başlayabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir