Full HD IPTV

by

Teknolojik çağ öylesine gelişti ki 7’den 70’e herkes teknolojiyi kullanmaktadır. Akıllı cihazların gelişmesi ile birlikte herkesin cep telefonu, tableti, televizyonu akıllı özelliklere sahip olmaktadır. Hal böyle olunca smart tv özellikli televizyonlarda internet kullanarak kanalları izleme fırsatı da doğmaktadır. İnsanlar günümüzde televizyon uydu şirketlerine para vermemekte ve televizyondan kanal izleme işlemini de ip tv aracılığı ile yapmaktadır. Analog tv ve kablo tv uygulamaları iptv sayesinde tarihe karışmaya başlamıştır.

Detaylar

IPTV Kullanımı

IPTV ile Full HD yayın izleme imkanı bulunmaktadır. Bunu yapabilmek için öncelikli koşul internetin olmasıdır. İnternet üzerinden alınan sinyaller televizyona aktarılmakta ve böylece internet ile canlı televizyon izlenmektedir. Bunun için ip tv destekleyen kutuya ya da smart tv özellikli televizyona ihtiyaç vardır. Kutu sahibi olanlar aynı zamanda bu kutular sayesinde sosyal medya erişimini de televizyondan yapabilmektedir. IpTV için kanal listelerinin linkleri bulunmaktadır. Bu adresler m3u uzantılı olmalıdır. Link adresleri dosya ile televizyona yüklenmektedir. Mac adresleri sayesinde de dosyalar televizyona aktarılmaktadır.

IPTV ile Full HD Yayın İzlemek

IPTv ile dünyanın her yerinden Full HD televizyon izlenmektedir. Hangi ülkede olduğunuzun hiçbir önemi bulunmamaktadır. Yani Türkiye’de olan bir insan, Almanya için de televizyon izleyebilmektedir. IPTV internet tabanlı olduğu için internet olmadığı zaman çalışmamaktadır. Fakat internet ile izlenmesi sebebi ile çözünürlük kalitesi daha yüksek olmaktadır. Multimedya servis sağlayıcıları aracılığı ile televizyon izlenmektedir. Bir evde birden fazla kişi yaşıyor ise her kişi farklı kanal izleyebilmektedir. Bu büyük bir avantajdır. Evin bireylerinden bir tanesi dizi izlerken, diğeri maç izleyebilmektedir. IP TV sadece izleyiciler için önemli değildir. Aynı zamanda yayıncılar ve reklam sektöründekiler için de çok sayıda faydası bulunmaktadır. IP TV sayesinde hangi kanalın günde ne kadar süre ile izlendiği bilgisine çok basit bir şekilde ulaşılmaktadır. Böylece yayıncılar hangi yapımların daha çok izlendiği bilgisine erişebilmektedir. Ayrıca reklam sektöründekiler de iptv aracılığı ile hedef kitlesine daha kolay ulaşabilmektedir.

Sitemize girerek iptv paketlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz; 12 Aylık ipTv PAketi


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir