IPTV Sorunları (ÇÖZÜLDÜ)

by

İnternette yaşanılan sıkıntılar iptv şikayetleri sayısınıda arttırmaktadır. Televizyon yayınlarını en iyi şekilde takip etmemize olanak sağlayan, aynı zamanda yerli kanallar ile birlikte ulusal birçok kanala da erişmemizi sağlayan iptv hizmeti, günden güne hayatımızda daha çok yer etmeye başlamaktadır. Ancak, iptv kullanımı ile ilgili kullanıcılar tarafından yapılan yorum ve paylaşımlara baktığımız zaman, bazı konularda zaman zaman problemler yaşandığı ve kullanıcıların da bu konuda destek bekledikleri karşımıza çıkmaktadır. İptv şikayetleri içerisinde dikkat çeken ilk durum, yayınlardaki kalitedir. Öncelikle belirtmeliyiz ki firmalar abonelik işlemlerini tamamlarken hiçbir şekilde sizlere HD kalitede ya da yüksek çözünürlükte bir yayın vaadinde bulunmayacaktır. Çünkü, İptvnin çalışma mantığına bakıldığı zaman da görüleceği gibi, yayınlar doğrudan internet alt yapısı kullanılarak sizlere sunulmaktadır.

Durum böyle olunca iptv şikayetleri için kişilere genellikle internet bağlantılarına yönelik geri dönüş yapıldığından bahsedebiliriz. Bundan dolayı kişiler internet bağlantılarını control  ederek ya da sorunları giderereki kalite sorununa da son vermis olacaktır.

Yapılan şikayetlerin yanı sıra kullanıcılar taraıfndan yapılan olumlu yorumlara da bakmakta fayda vardır. Bu yorumlar incelendiği zaman hem ekonomik oluşu hem de tek bir hesaptan aynı anda birkaç farklı platformdan faydalanılabildiğinden söz edilmektedir. Çünkü, iptv kullanmaya başlayan kişiler sadece televizyona bağlı kalmıyor, sevdikleri yayınları ya da müzikleri telefonlarından, internete bağlanabildikleri bilgisayarlarından ya da doğrudan tabletlerinden kullanabilmektedir. Bu da kişilerin hayatlarında herhangi bir kısıtlamaya gitmeyecekleri anlamına gelmektedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir