Şehitkâmil İPTV Kurulumu – İPTV Satın Al

İnternetin gelişmesiyle beraber, internet üzerinden yayın izlemeye izin veren IPTV kanalları oldukça gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Sistemin temel elemanları şöyledir;

 1. Broadcast Source: İçeriği sağlayan yayıncı platformdur.
 2. Broadcast Encoder: Yayınları IP ağına uygun bir şekle getirir.
 3. Broadcast Streaming System: Yayınları kullanıcıya sunar.
 4. VOD Source: Kaset ya da hard diske kaydedilen içeriktir.
 5. VOD Encoder: VOD içeriğini sıkıştırır ve formatı düzenler.
 6. VOD Streaming System: VOD içeriğini kullanıcıya ulaştırır.
 7. Subscriber Management System: Ek müşteri servisleri sağlar.

Televizyondan tamamen farklı olan bu sistem, Türkiye’de 2008 yılından bu yana devam etmektedir. Sistem istediğiniz diziyi ve filmi kesintisiz ve hızlı bir şekilde izlemenize olanak sağlar. Firmamız size en iyi sonuçları alacağınız IPTV seçeneklerini, uygun fiyata sunmaktadır. Hepsini inceleyerek size uygun olanına karar verebilir, ardından izlemeye başlayabilirsiniz.

Detaylar

IPTV Avantajları Nelerdir?

IPTV sistemi çok sayıda avantaja sahiptir. Bunların en önemlisi kurulumdur. Her ne kadar zor gibi görülse de Şehitkâmil İPTV kurulumu kısa sürede tamamlanabilir. Ayrıca şu gibi avantaları da vardır;

 1. Maliyeti son kullanıcı için daha düşüktür.
 2. İnternet tehditlerine karşı güvenlidir.
 3. Kalitesi ve çözünürlüğü yüksektir.
 4. Her kullanıcı için özel dağıtım yapılır.
 5. İletişim çift yönlüdür.

Böylece evde arkadaşlarınız veya ailenizle beraber, sorunsuz ve hızlı bir şekilde istediğiniz yayını izlemeniz mümkündür.

İPTV Nasıl Çalışır?

İPTV yayınları VOD sunucuları ya da canlı yayın sunucuları üzerinden, DSL hatları kullanılarak izleyicilere getirilmektedir. Sistem global çapta 2000’li senelerden bu yana, ülkemizde ise 2008’Den bu yana tercih edilmektedir.

Sistemde yayınların iletilebilmesi için, internet kullanılmaktadır. Sinyaller IPTV kutularına aktarılmakta olup, Smart TV ile birlikte kullanılır. Buna rağmen tek koşul değildir. Zira uydu alıcınız bulunuyorsa, almanız gerekmez. Her ikisi aynı sonucu sunmakta olup, kalite bakımından bir fark oluşturmaz.

2
2

İPTV Nasıl Kurulur?

İPTV kurulumu her ne kadar gibi görünüyor da olsa, kurulum kısa sürede yapılmaktadır. Bunun için sadece MAC adresi üzerinden gerekli senkronizasyon işlemlerini yapmanız gerekir. Bu adres almış olduğunuz IPTV kutusu üzerinde mevcuttur. Dolayısıyla inceleyerek, ayrıntılı bilgi alınabilir.

Ardından uydu alıcısı yoksa Smart TV almanız gerekir. Eğer tüm ekipmanlar bulunuyorsa, kanal listesi kutunun markasının kendi sitesinin aracılığıyla yapılır. Kanal listesi m3u uzantılı olup, senkronizasyon ve dosya yüklemenin tamamlanmasıyla beraber işlemler sona erer.

USB bellek de senkronizasyon esnasında kullanılabilir. Ancak bunun için hem Smart TV almanız, hem de cihazın bu teknolojiyi desteklemesi gerekir. Firmamız Şehitkâmil İPTV satın al ile teknolojik ve hızlı çözümleri sağlamakta olup, kurulum hakkında gerekli tüm bilgiler verilmektedir. Böylece sorunsuz bir şekilde tüm işlemleri yapabilir; istediğiniz diziyi ve filmi ailenizle beraber izleyebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir