Vlc Player İle İptv Nasıl İzlenir

by

Vlc Player ile iptv izlemek artık çok kolay. İptv kullanıcısı olmak isteyen kişilerin büyük bir çoğunluğu, bu hizmetten sadece televizyonlarından değil, bilgisayar ve telefonlarından da faydalanabildiklerinden dolayı tercih etmektedirler. Durum böyle olunca da, satın alma işleminden önce detaylı bir araştırma yapmaktadırlar. İptv kullanacak olan kişilerin bilgisayarlarından kesintisiz bir bağlantı kurabilmeleri için VLC Player ismi verilen bir program kurmaları gerekmektedir. VLC Player ile iptv izlemek isteyen kişiler programı bilgisayarlarına yükledikten sonra bazı adımaları takip ederek sistemi tamamen hzır hale getirebilecektir. Bu adımlar ise şu şekildedir.

  • VLC Player ile iptv izlemek için programı yükledikten sonra Ortam menüsüne tıklamalı, sonrasında da ağ akışı bölümüne gelerek aç butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  • Açılacak pencerede ağ iletişim kuralı ile adres bölümüne, size mail ile gönderilen m3u url linkini yapıştırmanız gerekmektedir.
  • Sonrasında sistem otomatik olarak bir dosya indirecektir. Bu dosya içerisindekileri notpad ya da notepad plus ile açmanız, içerisindeki linkleri sildikten sonra da m3u url dosyasını ekleyip kaydetmeniz gerekmektedir.
  • Bu işlem sonrasında başlık olarak belirtilen ve sağ kısımda yer alan bölümde, sistemde tanımlanmış olan tüm kanallar listelenecektir. Ekranın alt kısmında yer alan ve birbirine paralel 3 çizginin bulunduğu butona tıkladığınız zaman kanal kategorilerini de görebilirsiniz.

VLC Player ile iptv izlemek için takip etmeniz gereken adımlar bu şekildedir. Sizler de kısa sürede kurulum yapabilir ve iptv keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir